Birlikte Çalışalım

Grubumuz diğer gruplar ya da doktora sonrası araştırmacılarla iş birliklerine açıktır. Sayıları dönemsel olarak değişmekle birlikte çeşitli lisansüstü ile doktora sonrası pozisyonları mevcuttur. Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik lisansüstü programlarını enstitü sayfasından inceleyeblirsiniz.

Grubumuz ile yüksek lisans yapmak isteyen adaylarda Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü koşulları dışında temel bilgisayar programlama becerisine sahip olmak ve grubumuzun çalışma konularına yatkınlık beklenir. Grubumuz ile doktora yapmak isteyen adayların da Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü koşulları dışında iyi derecede bilgisayar programlama becerisine ve daha önceden grubumuzun çalışma konularında (ya da yakın konularda) temel bilgi ile tecrübeye sahip olması beklenir.

Lisansüstü ve doktora sonrası araştırmacılar için dönem dönem TUBİTAK destekli projelerden fon sağlanabilmektedir. Bunun dışında, lisansüstü adaylar TUBİTAK 2211 programları ile TÜBİTAK 2216 (uluslar arası araştırmacılar için) programlarını takip edebilir. Aynı şekilde TÜBİTAK ın doktora sonrası araştırmacılar için 2218 programı da mevcuttur.